W Łukowie planowana jest już XVI edycja programu „Kobieta Bezpieczna”. Organizatorem kursu jest Wydział Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Łukowie oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie przy współudziale Platinium Gym&Fitness Łuków. Przedsięwzięcie adresowane jest do wszystkich kobiet bez względu na wiek, wykształcenie czy wykonywany zawód.
Podczas prowadzonych zajęć Panie będą miały możliwość spotkania z psychologiem, prawnikiem, ratownikiem medycznym i wodnym, specjalistą ds. prewencji oraz licencjonowanym trenerem samoobrony. Z uczestniczkami zajęć spotkają się też policjanci realizujący założenia programu „Dzielnicowy bliżej nas”, którzy powiedzą o możliwości rozwiązywania lokalnych problemów trapiących Panie z naszego miasta.
Na zakończenie uczestniczki kursu otrzymają certyfikat o ukończeniu programu „Kobieta Bezpieczna”.
  Wszystkie Panie zainteresowane udziałem w programie prewencyjnym „Kobieta Bezpieczna” mogą do 21 września zapisać się w Komendzie Powiatowej Policji w Łukowie, pokój 41, tel. 25 797 62 65 lub w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Łukowie, tel. 25 798 23 89, 25 798 57 60.