Ponad 20 ton jabłek rozsypanych na drodze – to skutek wypadku drogowego do jakiego doszło wczoraj w Siedliskach na drodze Łuków-Wojcieszków. Z ustaleń policji wynika, że kierujący pojazdem marki Nissan zderzył się z jadącą z przeciwka ciężarówką przewożącą owoce. Osobówka wpadła do przydrożnego rowu, a samochód ciężarowy wraz z naczepą przewrócił się na jezdni.
Kierujący samochodem marki Nissan 19-latek z gminy Wojcieszków zderzył się z jadącym z przeciwka samochodem ciężarowym marki Volvo z dołączoną naczepą. Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący nissanem bezpośrednio przed zderzeniem się z ciężarówką, hamując chciał uniknąć zderzenia z jadącym z przeciwka samochodem marki Dodge, którego kierujący wyprzedzał inny samochód ciężarowy. W wyniku wypadku nissan wjechał do przydrożnego rowu, a ciężarowe auto wraz z naczepą przewróciło się na drodze, w efekcie czego przewożone ponad 20 ton jabłek wysypało się na jezdnię.
Kierowca nissana, przy użyciu specjalistycznego sprzętu straży pożarnej, został wydobyty z nissana i został przewieziony do szpitala. Na szczęście okazało się, że urazy jakich doznał nie zagrażają jego życiu. W związku ze zdarzeniem przez kilka godzin droga wojewódzka była zablokowana. Do godziny 3:00 inni kierowcy korzystali z wyznaczonych przez policjantów objazdów.
 
Apelując o zachowanie ostrożności na drodze przypominamy, że kierujący pojazdem jest obowiązany przed wyprzedzaniem, między innymi upewnić czy ma odpowiednią widoczność i dostateczne miejsce do wyprzedzania bez utrudnienia komukolwiek ruchu.