17 radnych zagłosowało za udzieleniem burmistrzowi absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Przeciw było trzech radnych, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Uchwała w sprawie udzielenia absolutorium została podjęta na sesji Rady Miasta 14 czerwca.
Głosowanie poprzedziła dyskusja. Radny Artur Gałach w swoim wystąpieniu podkreślił, że burmistrz dobrze wykonał budżet o czym świadczyć mają najlepiej cyfry. Przypomniał też najważniejsze jego zdaniem ubiegłoroczne inwestycje, takie jak przebudowa basenów oraz rozbudowa „Czwórki”.
O tym, czego nie udało się zrobić mówił  na sesji radny Mariusz Chudek. Jego zdaniem błędem było zrezygnowanie z remontu skweru przy Placu Narutowicza. Na zakończenie swojej wypowiedzi radny Chudek zapewnił jednak, że będzie głosował za udzieleniem burmistrzowi absolutorium. Jego zdaniem bowiem, jeżeli idzie się do burmistrza z konkretną propozycją i bez agresji, to zawsze można się porozumieć. Bez względu na różnice w poglądach.
Krytyczny wobec burmistrza był podczas dyskusji radny Piotr Płudowski. Jak mówił, jego kredyt zaufania już się wyczerpał. Zdaniem radnego nie można mówić, że budżet został dobrze wykonany skoro nie zrealizowano remontu ulicy Farnej, a rozpoczęta budowa parkingów wzdłuż ulicy Browarnej wciąż nie jest zakończona.
Po dyskusji przyszedł czas na głosowanie. Większość radnych opowiedziała się za udzieleniem absolutorium. Burmistrz dziękował radnym za poparcie. Stwierdził też, że ani on ani radni nie są dla siebie, tylko dla mieszkańców, i że to przez nich zostaną ocenieni już jesienią.
Relacja z sesji Rady Miasta już wkrótce w Master TV.