Przed nami weekend, podczas którego będzie okazją do odwiedzenia Rezerwatu Jata. To właśnie tam odbędą się m.in. Eko-czerwcówka oraz Jata Race.
W niedzielę 17 czerwca o godzinie 9.00 rozpocznie się Jata Race. Będzie to 7-kilometrowy bieg przełajowo – przeszkodowy OCR. Na trasie biegu będą znajdować się zarówno przeszkody naturalne, takie jak rzeka, bagna i piach oraz około 30 dodatkowych przeszkód: ścianki, zasieki, opony czy też trelinkami. Zawodnicy wystartują w grupach po 30 osób w dwóch kategoriach OPEN: Kobiety i Mężczyźni. Dla najlepszych zostały przewidziane atrakcyjne nagrody. Bieg zakończy After Party.
W niedzielne przedpołudnie w Rezerwacie Jata odbędzie się również rowerowa przejażdżka, na którą zaprasza  Stowarzyszenie „Żdżarzanie”. Będzie to ósma już „Eko-czerwcówka”, której uczestnicy wspólnie pokonają na rowerach około 20-kiloemtrwoą trasę. Start i meta będą znajdować się na „Ranczo pod bocianami” w Żdżarach.
W ten weekend w Rezerwacie Jata odbędzie się także III Pieszy Rajd Śladami kapitana Ostoi. Jego uczestnicy wyruszą już w sobotę 16 czerwca. Po dniu spędzonym na leśnej wędrówce spotkają się wieczorem w obozie rajdu, który będzie znajdował się w wiacie edukacyjnej „Ostoja”. Tam spędzą noc, a w niedzielę 17 czerwca będą uczestniczyć m.in. w Mszy Świętej polowej, która odbędzie się przy pomniku poświęconym żołnierzom AK. Pieszy Rajd Śladami kapitana Ostoi organizują Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Koło Łuków, gminy Łuków i Wiśniew, Towarzystwo Przyrodniczo – Historyczne „Orlik”, Mazowieckie Towarzystwo Strzeleckie im. Marszałka J. Piłsudskiego oraz Nadleśnictwo Łuków.