Bardzo wysoki poziom sportowy, duża frekwencja, znakomita pogoda i sprawna organizacja. Tak najkrócej można podsumować pierwszy Bieg Kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza, który odbył się w niedzielę 20 maja. Rywalizacja odbywała się na dwóch trasach – „Amator” o długości około 46 kilometrów i prawie dwukrotnie dłuższej – „Pro” dla bardziej wytrawnych kolarzy. Organizatorami zwodów była nieformalna grupa Rowerowy Łuków.
Po drogach gminy Krzywda ścigało się prawie 200 zawodniczek i zawodników. Wśród startujących był m.in. aktualny Mistrz Polski Amatorów w kategorii do 29 lat Mateusz Mikulski z V-max Mińsk Mazowiecki, którego na mecie wyprzedziło dwóch innych zawodników, Paweł Teter z Lublina oraz Tomasz Błądek z Puław. Najlepsi kolarze dystans  92 km pokonali w niecałe 2 i pół godziny. W peletonie, na 28 miejscu dojechał najlepszy z łukowian Krzysztof Matras z Lekarskiej Grupy Kolarskiej. 10 minut za peletonem dojechali Marcin Cichosz (PGE) i Daniel Świerczewski z Rowerowego Łukowa. Wśród kobiet wygrała Monika Sawa z Bychawy. Wśród amatorów, którzy ścigali się na dystansie 46 km wygrał Paweł Sowa. Z czasem godzina i 15 minut.
Wśród łukowian najlepszy czas osiągnął Sławomir Zgrajek z Rowerowego Łukowa oraz Rafał Kondracki i Jakub Lewartowski. Wśród kobiet wygrała Marta Janisiewicz z Garwolina. Organizatorzy prowadzili oddzielne klasyfikacje dla kobiet i mężczyzn w kategoriach kolarzy szosowych oraz zawodników, startujących na innych rowerach – MTB, crossach, rowerach trekkingowych czy miejskich.
Pełne wyniki są dostępne na stronach: www.time2go.pl i www.biegkolarski.pl oraz facebook’owych profilach: Rowerowy Łuków i Bieg Kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza.
Organizatorzy imprezy cieszą się z udanej inauguracji i już zapowiadają kolejną edycję biegu, która odbędzie się prawdopodobnie za rok, także w maju w Woli Okrzejskiej. W ten sposób chcą nawiązać do rowerowych zamiłowań Henryka Sienkiewicza, który był m.in. honorowym członkiem Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów.