Grupa uczennic ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łukowie brała udział w Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt z rocznika 2002, który odbywał się w Brześciu na Białorusi. Dziewczęta z „Dwójki” pod opieką Jerzego Kożucha zajęły na zawodach czwarte miejsce.
Dziewczęta z „Dwójki” reprezentowały miasto Łuków oraz klub SPR „Łukovia”. Na Białoruś pojechały na zaproszenie klubu COR „Victoria” Brześć. Drużyna z Łukowa był najmłodszą drużyną biorącą udział w rozgrywkach, w których wystąpiły zespoły z Rosji, Litwy i Białorusi. Ostatecznie reprezentacja Łukowa zajęła na turnieju czwarte miejsce. Indywidualnie dwie zawodniczki zostały wytypowane do najlepszej „siódemki” turnieju: Bramkarka – Paula Wasak i najlepsza środkowa rozgrywająca – Natalia Kalińska.
Oprócz udziału w turnieju dziewczęta miały możliwość obejrzenia meczu Ligi SEHA pomiędzy zespołami Mieszkow Brześć i Vojvodina Nowy Sad (Serbia).
Wyniki meczów rozegranych przez łukowską drużynę przedstawiają się następująco:
Kadra okręgu brzeskiego  – 14:23
SC Alitus (Litwa)  – 21:21
COR Gomel (Białoruś)  – 20:16
Gorodnicznka Grodno (Białoruś)  – 26:31
DJUSZ Gomel 10 (Białoruś)  – 25:21
HK Moskwa (Rosja)  – 12:25
Skład łukowskiego zespołu: Paula Wasak, Aleksandra Ciężka, Weronika Frąc, Anna Jankowska, Patrycja Kacprzak, Natalia Kalińska, Weronika Mazur, Natalia Mokicka, Karolina Przeździak, Wiktoria Sosnowska, Maja Trochimowska. Tegoroczny udział w turnieju w był już czwartym udanym wyjazdem do Brześcia na zawody sportowe. Organizatorem wycieczki sportowej był Jerzy Kożuch.