HARCERSKIE ZIMOWISKO |

WAŻNE:

                 * EMISJA PROGRAMU MASTER TV * 19 października godz. 20:00* Wywiad z dyrektorem SP ZOZ Mariuszem Furlepą  *  Amerykanie w Zakładach Mięsnych  *  Targi Zdrowia i Urody  *  Dzień Nauczyciela  *  Jata Race  II  *  Powtórki 20-21 października NON STOP *

HARCERSKIE ZIMOWISKO Wiadomości

Harcerska Akcja Zimowa Hufca ZHP Łuków im. Bohaterów Ziemi Łukowskiej obfitowała w wiele atrakcji. Od 5 do 10 lutego druhny i druhowie przebywali na zimowisku „Zasmokuj w Krakowie” w leżącej nieopodal królewskiego miasta Korzkwi. Wzięli w nim udział harcerze z Łukowa, Białej Podlaskiej, Starych Kobiałek i Ryżek.

W programie znalazło się dużo ciekawych zajęć. Uczestnicy tańczyli, kręcili filmy, brali udział w warsztatach kulinarnych – między innymi samodzielnie piekli pizzę. Wybrali się również na wycieczkę do Krakowa, gdzie obejrzeli Muzeum Armii Krajowej oraz bawili się podczas gry miejskiej. Wędrowali po szlakach Ojcowskiego Parku Narodowego, a także odwiedzili Muzeum Jana Pawła II w Wadowicach.

Zimowisko w Korzkwi przygotowała kadra instruktorska Hufca ZHP Łuków, pracująca w charakterze wolontariuszy. Komendantką była phm. Magdalena Czerska-Sadło. Towarzyszyła jej dwójka zastępców: phm. Anna Maksymowicz i hm. Michał Mojski, wychowawcy – Elżbieta Dadacz i Monika Raczyńska oraz oboźna – Elżbieta Mirończuk.

Zobacz także