Ponad 180 zawodniczek i zawodników z 60 klubów z całej Polski rywalizowało o medale w Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów w podnoszeniu ciężarów, które w miniony weekend odbyły się w Zamościu. Duży sukces w tych zawodach wywalczyła Julia Linkiewicz, która w kategorii wagowej do 55 kg, z wynikiem 132 kg w dwuboju, zajęła 3 miejsce. To piąty medal mistrzostw Polski wywalczony przez wychowankę Olimpijczyka Łuków. Podopieczna Roberta Dołęgi w rwaniu uzyskała 57 kg, zaś w podrzucie 75 kg. Do złotego medalu w dwuboju zabrakło tylko 4 kg. Mistrzynią Polski w tej kategorii została Natalia Warsz (GULKS Niemce) uzyskując 136 kg.

W kat. 45 kg wystartowała inna reprezentantka Olimpijczyka Łuków Oliwia Markiewicz, która w dwuboju zajęła 4 miejsce. W rwaniu zdobyła tzw. mały brązowy medal.
Kacper Nowosielski, to jedyny junior z Łukowa, który wystąpił w Zamościu. W kat. 96 kg zajął 10 miejsce z wynikiem 221 kg.

W klasyfikacji klubowej Olimpijczyk Łuków zajął 21 miejsce zdobywając 18 pkt. do współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży. W klasyfikacji wojewódzkiej drugą pozycję, tuż za Mazowszem, uzyskało Województwo Lubelskie. Najlepszą zawodniczką Mistrzostw Polski Juniorów została Monika Marach (MKS Atleta Gdańsk)., najlepszym zawodnikiem – Patryk Barański (LKS Dobryszyce), zaś najlepszy klub to Mazovia Ciechanów.