„W SIM dochodziło do dużych nieprawidłowości” – mówi Krzysztof Hetman, minister Rozwoju i Technologii. „Spółki wymagają audytu, bowiem w zarządach i radach nadzorczych zasiadały osoby z PiS, które brały pieniądze i nic nie robiły”. Jednocześnie minister Hetman zapewniał, że program ten będzie nadal realizowany przez rząd.

Blisko 180 wniosków przekazano z łukowskiego Urzędu Miasta do biura spółki SIM Lubelskie. To wnioski o mieszkania w blokach, które mają zostać wybudowane za Vendo Parkiem. Z informacji przekazanych na ostatniej sesji Rady Miasta wiemy, że jak na razie nie ma żadnej informacji co z tymi wnioskami się dzieje. Powodem tego jest audyt, jaki we wszystkiej spółkach SIM działających na terenie kraju prowadzi Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Podczas sesji usłyszeliśmy też, że proces projektowania bloków w Łukowie trwa nadal.

SIM Lubelskie to spółka, którą tworzy 17 samorządów. Celem jej działania jest budowa mieszkań na wynajem z możliwością dojścia do własności. Najprościej mówiąc mają być to mieszkania dla osób, które stać na regularne opłacanie czynszu, ale które nie mają możliwości zaciągnięcia komercyjnego kredytu. Do spółki SIM Lubelskie należy Łuków. Miasto przekazało już spółce teren pod budowę dwóch nowych bloków z 60 mieszkaniami na wynajem. Działka, gdzie mają powstać bloki znajduje się u zbiegu ulic Zagrodowej i Wileńskiej.