Wprawdzie wybory samorządowe odbędą się dopiero 7 kwietnia, ale już dziś, ze stuprocentową pewnością możemy powiedzieć, że w Radzie Miasta będzie pięcioro nowych radnych.

Wiemy już, że dotychczasowi radni: Ewa |Rybicka – Sicińska, Urszula Chruściel, Maria Pszczółkowska, Przemysław Suchodolski (wszyscy PiS) i Henryk Lipiec (Razem Ponad Podziałami) nie kandydują do Rady Miasta. Ewa Rybicka –Sicińska oraz Maria Pszczółkowska postanowiły wycofać się z życia samorządowego. Natomiast pozostała trójka, Chruściel, Suchodolski oraz Lipiec postanowili „zamienić” miasto na powiat i kandydują do Rady Powiatu Łukowskiego.

 

Z kandydowania do Rady Miasta zrezygnowali też liderzy swoich list Dariusz Szustek i Mariusz Chudek. Oni pięć lat temu kandydowali do Rady Miasta i obaj zdobyli mandaty. Dariusz Szustek zrezygnował z mandatu zaraz na początku kadencji obejmując stanowisko starosty łukowskiego. Natomiast Mariusz Chudek w połowie kadencji złożył mandat na rzecz objęcia stanowiska dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej. Żaden z nich do Rady Miasta nie zamierza teraz wracać. Obu znajdziemy na listach kandydatów do Rady Powiatu Łukowskiego.

Do Rady Miasta startuje w sumie 158 kandydatów zgłoszonych przez sześć komitetów wyborczych. Do zdobycia jest 21 mandatów. Pięć z nich na pewno trafi do „nowych” osób. A ilu radnych uzyska reelekcję? Zadecydują wyborcy.