Sebastian Szymanek wygrał IX Ogólnopolski Maraton Pływacki Otyliada 2024!!! Łukowianin pływał na warszawskim basenie Aqua Spa Kabaty. W ciągu 12 godzin przepłynął ponad 43,5 km.

Tegoroczna Otyliada rozgrywana była na 36 pływalniach w nocy z 16 na 17 marca. Wzięło w niej udział łącznie 1316 osób. 27-letni łukowianin od początku narzucił ostre tempo i nawet na chwilę nie oddał prowadzenia. Wygrał zdecydowanie pokonując wszystkich rywali. Przypomnijmy, że w poprzedniej edycji Otyliady, Sebastian Szymanek zajął drugie miejsce. Wtedy na basenie Delfinek w Łukowie przepłynął ponad 41 km.

Tradycyjnie również na łukowskim Delfinku odbywała się Otyliada. Najlepszy okazał się Cezary Nowicki, który przepłynął ponad 31 km. Drugi był Adam Płudowski przed Marcinem Tomasiewiczem i Jakubem Prokopem.

Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki Otyliada, to największa masowa, amatorska impreza pływacka nie tylko w Polsce. Każdego roku w wybraną noc, maraton odbywa się na kilkudziesięciu pływalniach we wszystkich regionach kraju. W dotychczasowych dziewięciu edycjach ogólnopolskich, a  wcześniej trzech lokalnych Otyliadach wzięło udział blisko 18 tys. uczestników.