22 lutego 1857 roku urodził się Robert Baden-Powell, twórca skautingu. 22 lutego 1889 roku na świat przyszła jego żona, Olave Baden-Powell, przywódczyni skautingu żeńskiego. Z tej okazji tego właśnie dnia, na całym świecie obchodzony jest Dzień Myśli Braterskiej. Do celebrowania owej tradycji włączyli się również harcerze z Hufca ZHP Łuków, organizując koncert „Ciepłe i Puchate XVII”.

Koncert odbył się w auli I LO. Na scenie zaprezentowały się drużyny z Łukowa, Radzynia Podlaskiego, Stoczka Łukowskiego, Starych Kobiałek, Bork, Czemiernik, Woli Osowińskiej. Zabrzmiały szlagiery piosenki harcerskiej i turystycznej oraz poezja Czesława Miłosza. Została też zorganizowana życzliwa poczta, a uczestnicy koncertu „Ciepłe i Puchate” mogli obejrzeć wystawę mundurów skautowych z różnych stron świata.

Koordynatorką projektu była pwd. Natalia Reczek, która wraz z Karoliną Chomacką prowadziła koncert „Ciepłe i Puchate XVII”. Wystawę mundurów przygotował pwd. Krystian Manukyan, a akompaniament gitarowy opracowały Alicja Wielgosz i Aleksandra Puzio. W trakcie przedsięwzięcia wręczono również wyróżnienia. List Pochwalny Naczelniczki ZHP dla najlepszych drużynowych otrzymała pwd. Natalia Reczek. List Pochwalny Komendanta Chorągwi Lubelskiej ZHP dla aktywnych przybocznych i zastępowych otrzymali: Marta Reczek, Monika Domańska, Katarzyna Krasuska, David Manukyan, Karolina Chomacka, Aleksandra Zaniewicz, Martyna Muniowska.

Koncert „Ciepłe i Puchate XVII” po raz kolejny przypomniał tradycje Dnia Myśli Braterskiej i przyczynił się do budowy wspólnoty wśród harcerek i harcerzy.