90 zawodników i zawodniczek wzięło udział w szachowych rozgrywkach, które zorganizował Klub Szachowy Hetman Krynka. Była to jedna z najwyższych frekwencji w kilkunastoletniej historii tego turnieju. Szachiści uczcili nie tylko, jak co roku, pamięć księdza Tadeusza Białeckiego, ale także śp. Antoniego Szczygła, współzałożyciela klubu.

Wspominając obydwie postaci, w sobotę 24 lutego w świetlicy w Krynce do rywalizacji przystąpili szachiści
z kilku powiatów z województw mazowieckiego i lubelskiego. Zawody rozgrywane były w dwóch grupach: open
i szachdzieci do 10 lat. Młodsi uczestnicy mieli możliwość zdobycia pierwszych tytułów szachowych V i IV kategorii.

W kategorii open pierwsze miejsce zajął Andrzej Czapla z Klubu Szachowego „Skoczek” Siedlce. W młodszej grupie najlepiej spisała się Anna Kuszpa reprezentująca Radzyńskie Towarzystwo Szachowe.

Oprócz pucharów, nagród finansowych i rzeczowych oraz dyplomów dla zwycięzców, organizatorzy uhonorowali także najmłodszego i najstarszego uczestnika zawodów. Pierwsze wyróżnienie przypadło urodzonemu w 2017 roku Tomaszowi Wyrębkowi, a drugie odebrał Andrzej Litwiniec, rocznik 1947.

Tegoroczny Memoriał księdza Tadeusza Białeckiego i Antoniego Szczygła zorganizowały – Klub Szachowy „Hetman”, parafialny oddział Akcji Katolickiej i parafia św. Jana Chrzciciela w Krynce.

Ksiądz Tadeusz Białecki, jako proboszcz parafii w Krynce w latach 1989 – 2004, propagował królewską grę wśród dzieci i młodzieży, natomiast Antoni Szczygieł był współzałożycielem i wiceprezesem Klubu Szachowego „Hetman” Krynka.