Policjanci z łukowskiej drogówki zatrzymali do kontroli auto, którym jechała grupa nastolatków: dwie dziewczyny oraz trzech chłopców. Jak się okazało, wszyscy byli pod wpływem alkoholu, kierowca również.

W sobotnio-niedzielną noc, z 26 na 27 sierpnia patrolujący ulice miasta policjanci zauważyli jadący drogą samochód marki Opel Corsa. Mundurowi zwrócili uwagę, że „na ich widok” kierujący osobówką zjechał nagle w boczną ulicę. Tam został zatrzymany do kontroli. Jak się okazało wewnątrz auta było pięcioro nastolatków. Okazało się, że Corsą kierował 16-latek z gminy Łuków, To oczywiste, że nie miał prawa jazdy, ale jakby tego było mało, był pod działaniem alkoholu.

Na tym nie zakończyła się kontrola drogowa. Policjanci ustalili też, że dwie nastoletnie koleżanki i dwóch nastoletnich kolegów kierowcy też znajdowali się pod działaniem alkoholu. Kierujący Oplem 16-latek mówił policjantom, że to jeden z kolegów – syn właściciela samochodu – namówił go do kierowania pojazdem ojca, mieli tylko pojechać na stację paliw.

Mimo późnej godziny nocnej, a w zasadzie już wczesno porannej pory, o wyczynie nastolatków powiadomiono ich rodziców i opiekunów, którzy odebrali swoje pociechy z komendy policji. Teraz o „wyczynie” nastolatków zostanie powiadomiony Sąd Rodzinny i Nieletnich, który wkrótce zajmie się ich sprawą.

Niestety minione dni pokazały, że to nie tylko nastolatkowie nie mieli wyobraźni. W ubiegłym tygodniu łukowscy policjanci zatrzymali ośmiu kierujących pojazdami „na podwójnym gazie”.