Polowa msza święta, okolicznościowy koncert i piknik złożą się na tegoroczne obchody Święta Wojska Polskiego, obchodzone na pamiątkę Bitwy Warszawskiej 1920 roku.

Zgodnie z tradycją obchody odbędą się na cmentarzu wojennym przy ul. Strzelniczej. Rozpoczęcie je o 10.00 polowa msza święta. Uczestnicy uroczystości złożą kwiaty przy obelisku upamiętniającym ofiary wojny polsko-bolszewickiej.

Po części oficjalnej można będzie posłuchać koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu łukowskiej orkiestry dętej, a także obejrzeć wystawę historycznego umundurowania, uzbrojenia i wyposażenia wojskowego oraz posilić się wojskową grochówką.

Po południu w parku odbędzie się integracyjny festyn z okazji Święta Wojska Polskiego. Około godziny 16 przewidziana jest prezentacja 23 Batalionu Lekkiej Piechoty Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej z Białej Podlaskiej. Następnie będzie można posłuchać łukowskiej orkiestry dętej w koncercie „Od Mazurka po legiony”. Zaplanowano również wspólne śpiewanie przy ognisku. Wydarzeniu będzie towarzyszył happening artystyczny oraz wystawa plenerowa archiwalnych fotografii.