Kwartet smyczkowy The Time Quartet z Warszawy wystąpi na scenie amfiteatru w łukowskim parku. Koncert odbędzie się w niedzielę 16 lipca w ramach XI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej
i Kameralnej.

Kwartet smyczkowy The Time Quartet tworzą absolwenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie: I skrzypce – Maksymilian Grzesiak, II skrzypce – Katarzyna Grzesiak, altówka – Bartłomiej Szymborski
i wiolonczela – Marta Ziarko. Jest to jeden z najbardziej wszechstronnych kwartetów smyczkowych w Polsce. Członkowie zespołu przez rok współpracowali z Estradą Kameralną Filharmonii Narodowej, uczestnicząc w wielu koncertach dla dzieci, seniorów i osób niepełnosprawnych.

Koncert kwartetu w łukowskim parku w niedzielę 16 lipca. Początek godzina 19.00.

The Time Quartet współpracował z wieloma znakomitymi zespołami i artystami: Andrzej Jagodziński Trio, Michał Tokaj, Grażyna Auguścik, Henryk Miśkiewicz, Maciej „Trifonidis” Bielawski, Agnieszka Wilczyńska – z którą nagrali płytę „Tutaj mieszkam” (płyta ta w 2016 r. otrzymała nagrodę Fryderyka za fonograficzny debiut roku jazz), Mietek Szcześniak (w ramach trasy koncertowej z programem „Nierówni” razem z Marcinem Pospieszalskim, Krzysztofem Herdzinem i Paulinho Garcia) oraz Bartosz Gliniak – którego muzykę do filmów regularnie nagrywają. Są założycielami i tworzą podstawę studyjnej orkiestry Melanidis Orchestra, z którą nagrali muzykę do 7 polskich i zagranicznych filmów. Uczestniczyli w polskich i międzynarodowych festiwalach m.in. w Jazz nad Odrą 2019r., XXXI Silesian Jazz Meeting w Rybniku, XXIII Jazz Standard’s Festival w Siedlcach, Festiwalu „Dwa Brzegi” w Kazimierzu, Festiwalu Wojciecha Młynarskiego w Sopocie, Festiwalu 3 Oktawy w Ełku, IX Festiwalu Przyjemności Muzycznych w Ostrzycach, XXI Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej Gospel w Gniewie, festiwalu „Koncerty Ziemi Świdnickiej”, festiwalu „Mazowieckie Muzyczne Spotkania bez Barier”. Muzycy The Time Quartet współpracują także z Zespołem Tango Fuerte, Zespołem Hashtag Ensemble. W ramach Programu Ministra Zamówienia Kompozytorskie muzycy prawykonali następujące kompozycje:

– W. Ratusińska-Zamuszko – Agnus dei na kwartet smyczkowy i głos biały razem z wokalistką Weroniką Grozdew-Kołacińską (2018)

– B. Kowalski – Mini Magnificat na akordeon i kwartet smyczkowy wraz z akordeonistą Klaudiuszem Baranem (2020)

– D. Pajdzik – Księga Tobiasza na kwartet smyczkowy (2021).

Muzycy The Time Quartet są również założycielami Fundacji „Czas Sztuki” zajmującej się organizacją koncertów w małych miejscowościach wiejskich w województwie mazowieckim.