Pomimo apeli nie spada liczba nietrzeźwych kierowców zatrzymywanych przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie. Tylko w ten weekend, zatrzymaliśmy 10-ciu kierujących „ na podwójnym gazie”. Policjanci będą prowadzili szereg akcji mających na celu wyeliminowanie zagrożenia ze strony pijanych kierowców.

Weekend na drogach powiatu łukowskiego obfitował w zatrzymania kierujących, którzy znajdowali się pod działaniem alkoholu. W sobotę policjanci zatrzymali na ulicach Łukowa pięciu kierujących pojazdami którzy poruszali się na podwójnym gazie. Na ulicy Świderskiej 40-letni mieszkaniec gm. Wojcieszków kierował samochodem osobowym marki VW Touran mając w organizmie 0,5 promila alkoholu, na ulicy Prusa 62-letni mieszkaniec Łukowa jechał pojazdem Fiat Panda mając 0,25 promila alkoholu. Chwilę potem na ulicy Rogalińskiego nietrzeźwy 50- latek z gminy Łuków spowodował kolizję drogową, a badanie alkomatem dało wynik 0,82 promila. Na ulicy Księdza Brzóski 60–letni łukowianin jechał rowerem mając blisko 1,2 promila alkoholu, natomiast na ulicy Warszawskiej 29-latek kierował pojazdem VW Passat posiadając 0,25 promila.

W miejscowości Gózd policjanci zatrzymali 57-letnią mieszkankę gm. Wola Mysłowska, która wydmuchała  0,6 promila alkoholu, niespełna godzinę później w tej samej miejscowości 56- letni mieszkaniec gminy Stanin, również podróżujący jednośladem miał w organizmie 2,5 promila alkoholu.

Niedziela na szczęście nie była aż tak obfita w „alkoholowe podróże”.

W Łukowie na ulicy Żelechowskiej wynik badania mężczyzny, który podróżował Toyotą wyniósł 0,25 promila, natomiast w Gołaszynie 57-letni mieszkaniec gminy Łuków kierował Oplem mając 1,18 promila. Niechlubnym rekordzistą niedzieli był 39-letni łukowian który, wybrał się w podróż rowerem mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Wszyscy nietrzeźwi kierujący pojazdami zatrzymani w ten weekend przez łukowskich policjantów usłyszą wkrótce zarzuty. Grozi im wysoka grzywna, zakaz kierowania pojazdami, a nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Kolejny raz przypominamy, że nietrzeźwi kierowcy stanowią zagrożenie dla wszystkich użytkowników dróg. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza czas reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Alkohol, a do tego brawura, brak wyobraźni i rozsądku w połączeniu z jazdą samochodem mogą doprowadzić do nieszczęścia na drodze.

Od początku czerwca policjanci z łukowskiej komendy zatrzymali 75 kierujących którzy poruszali się pojazdami znajdując się głównie w stanie nietrzeźwości, a należy zauważyć że miesiąc jeszcze się nie skończył. Informujemy, że z uwagi na powyższe zdarzenia policjanci będą przeprowadzać jeszcze więcej kontroli trzeźwości w celu zwiększenia poziomu bezpieczeństwa na drogach powiatu łukowskiego.

Przez okres wakacji na naszych drogach prowadzone będą działania kontrolno- prewencyjne „Trzeźwy weekend” oraz „Trzeźwy poranek”. Podczas tych działań w różnych punktach powiatu, w losowo wybrane dni policjanci przeprowadzać będą masowe kontrole stanu trzeźwości. Pamiętajmy, że jeżeli ktoś spożywał alkohol i obawia się tego czy jego stan psycho-fizyczny pozwala „wsiąść za kółko” może bezpłatnie i o każdej porze zbadać trzeźwość w Komendzie Policji w Łukowie.