Bieg z Pochodniami, Przedszkoliada, Strefa Wodna PUIiK, triathlon w Zimnej Wodzie oraz występy i koncerty – to wydarzenia, które odbędą się w ramach tegorocznych obchodów święta naszego miasta. Gwiazdą Dni Łukowa 2023 będzie Maryla Rodowicz.

Dni Łukowa rozpoczną się w piątkowy wieczór 2 czerwca Biegiem z Pochodniami. Rozpocznie się on o godzinie 21.00 na miejskim stadionie. Meta biegu będzie znajdowała się w parku miejskim.

Drugi dzień święta miasta rozpocznie Przedszkoliada, w której wezmą udział najmłodsi mieszkańcy. Przedszkolaki spotkają się o godzinie 10:00 na boiskach przy OSiR. Podczas imprezy będzie też można zajrzeć do Strefy Wodnej PUIiK.

O godzinie 14:15 ruszy dziecięcy triathlon w Zimnej Wodzie.

W sobotni wieczór ruszy strefa rozrywki na placu targowym przy ulicy Prusa. Impreza rozpocznie się o godzinie 19:30. Jako pierwszy na scenie wystąpi dziewczęcy zespół bębniarski, a następnie rozpocznie się taneczna impreza, którą poprowadzą m.in. DJ Kowal & Smyku. O godzinie 21.00 przed publicznością pojawi się Kuba Szmajkowski.

W niedzielę 4 czerwca o godzinie 10:30 w kościele Przemienienia Pańskiego odprawiona zostanie msza w intencji miasta i mieszkańców.

O godzinie 15:00 rozpocznie się finałowy koncert Dni Łukowa. Na scenie na placu przy ul. Prusa wystąpią Orkiestra Dęta, ŁukBand, ZPiTZŁ „Łukowiacy”, Zuzanna Dudek – laureatka tegorocznego Przeglądu Wesołe Nutki, Oskar Cyms i Fabryka Piosenki. Gwiazdą wieczoru będzie Maryla Rodowicz.