Jarmark Wielkanocny, Kiermasz Kreatywnych Kobiet, Pchli Targ, Festiwal Baniek Mydlanych, Pokutna Droga Krzyżowa ulicami miasta, mecze siatkówki i piłki nożnej – to wydarzenia, jakie będą odbywać się w przedświąteczny weekend w Łukowie.

W sobotę 1 kwietnia w hali przy SP nr 1 odbędzie się Wielkanocny Kiermasz organizowany przez Kreatywne Kobiety. Podczas tego wydarzenia będzie można wesprzeć Wiktorka Jankowskiego z Turzych Rogów. Kiermasz rozpocznie się o godzinie 14.00.

1 kwietnia w Łukowi pojawi się pojawi się Teatr Baniek Mydlanych, który wystawi spektakl „Tajemnica Bańki Szczęścia”. Będzie to muzyczne, interaktywne widowisko dla całej rodziny. Zaplanowano dwa spektakle, które odbędą się w auli I LO o godzinach 13.00 i 15.00.

Przed nami Niedziela Palmowa, a  to oznacza, że na Placu Solidarności i Wolności w Łukowie zagości Jarmark Wielkanocny. Rozpocznie się o godzinie 10.00. Natomiast po południu, po mszy w łukowskiej Kolegiacie, która rozpocznie się o godzinie 17.00, odbędzie się XXIX Pokutna Droga Krzyżowa ulicami miasta. Jej uczestnicy przejdą z Placu Narutowicza na plac przy kościele Podwyższenia Krzyża Św.

W niedzielę pierwszy raz w tym roku kibice łukowskich Orląt mogą obejrzeć IV-ligowe zmagania. Na stadionie przy ul. Warszawskiej rozegrany mecz pomiędzy Orlętami
a Lewartem Lubartów.

W sobotę i w niedzielę będzie też można wybrać się do Stoczka Łukowskiego, gdzie będzie odbywał się Rock & Volleyball, czyli XI Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej.

Udział w turnieju weźmie 40 drużyn młodzieżowych, 16 amatorskich drużyn męskich, 12 amatorskich drużyn żeńskich, 6 amatorskich drużyn oldboy oraz drużyny z Ukrainy. Będą dwa pełne dni grania w siatkówkę oraz wieczór z muzyką i standup-em.