Młodszy aspirant Radosław Ochmański i młodszy aspirant Grzegorz Wesołowski z Komendy Powiatowej w Łukowie, odebrali od władz miasta podziękowania za podejmowane przez nich działania. Policjanci pomogli mężczyźnie ewakuując go z ogarniętego ogniem domu oraz pilotowali audi, w którym znajdowało się nieprzytomne, pięciomiesięczne dziecko.

Wyróżnieni policjanci to dzielnicowi łukowskiej komendy. 21 grudnia ubiegłego roku patrolując swój rejon zauważyli pożar mieszkania. Nie zważając na swoje życie i zdrowie ewakuowali z niego mężczyznę, który z uwagi na swój stan zdrowia nie był w stanie samodzielnie opuścić domu. Funkcjonariusze wyprowadzili mężczyznę i wezwali straż pożarną oraz pogotowie ratunkowe. Za swój czyn odznaczeni zostali medalem im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja.

Policjanci Grzegorz Wesołowski i Radosław Ochmański eskortowali też do szpitala pojazd z nieprzytomnym, pięciomiesięcznym dzieckiem, jednocześnie informując szpital o zaistniałej sytuacji. Dzięki ich zachowaniu, życiu i zdrowiu małego mieszkańca nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo.

Podziękowania od władz Łukowa zostały wręczone funkcjonariuszom tuż przed rozpoczęciem obrad Rady Miasta.