ULKS Dragon Wojcieszków, KGW „Turczanki” z Turca, KGW z Kownatek, OSP z Burca, sołectwo w Guzówce oraz KGW w Toczyskach – to zwycięzcy IV edycji konkursu „Najciekawsza inicjatywa Ziemi Łukowskiej”, który zorganizowała Lokalna Grupa Działania „Razem ku Lepszej Przyszłości”.

Konkurs ogłoszono pod koniec ubiegłego roku. Organizacje pozarządowe mogły zgłaszać swoje inicjatywy w dwóch kategoriach: zadanie nieinwestycyjne oraz zadanie inwestycyjne W pierwszej kategorii zwyciężył ULKS Dragon z Wojcieszkowa za organizację „Rajdu rowerowego – Szlakiem Henryka Sienkiewicza”. W drugiej kategorii pierwsze miejsce zajęła inicjatywa strażaków ochotników z Burca, którzy zakupili defibrylator.

Wyniki konkursu na stronie telewizja.lukow.pl.

Komisja konkursowa w składzie: Ireneusz Mateńko (Master TV), Kinga Szerszeń (wójt Gminy Wola Mysłowska), Iwona Brodzik (dyrektor GBP w Starych Kobiałkach), Sylwia Romańska – Węzik (prezes zarządu LGD) oraz Ewelina Ponikowska (specjalista w biurze LGD) wybrała najlepsze inicjatywy Ziemi Łukowskiej:

WYNIKI KONKURSU

I KATEGORIA: INICJATYWA POLEGAJĄCA NA REALIZACJI ZADANIA NIEINWESTYCYJNEGO

I miejsce: Uczniowski Ludowy Klub Sportowy Dragon Wojcieszków, inicjatywa: „Rajd rowerowy – Szlakiem Henryka Sienkiewicza”. Laureat otrzyma kartę podarunkową o wartości 500 zł.

II miejsce: Koło Gospodyń Wiejskich „Turczanki” w Turcu, inicjatywa: „Wieczór spotkania kultur i tradycji polsko-litewskich”. Laureat otrzyma kartę podarunkową o wartości 300 zł.

III miejsce: Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich w Kownatkach, inicjatywa: „Kiszonek czas”. Laureat otrzyma kartę podarunkową o wartości 200 zł.

II KATEGORIA: INICJATYWA ZWIĄZANA Z REALIZACJĄ ZADANIA INWESTYCYJNEGO

I miejsce: Ochotnicza Straż Pożarna w Burcu, inicjatywa: „Defibrylator AED ratuje życie” – inicjatywa OSP w Burcu służąca poprawie bezpieczeństwa mieszkańców Burca i okolicznych miejscowości. Laureat otrzyma kartę podarunkową o wartości 500 zł.

II miejsce (ex aequo): Sołectwo w Guzówce, inicjatywa: „Altana łączy pokolenia”. Laureat otrzyma kartę podarunkową o wartości 300 zł.

Koło Gospodyń Wiejskich w Toczyskach, inicjatywa: „Nasze śmieci wspólną sprawą – wspomagamy recykling w naszej wsi”. Laureat otrzyma kartę podarunkową o wartości 300 zł.

Konkurs organizowany był przez Lokalną Grupę Działania Razem, finansowany ze środków EFRROW, w ramach PROW na lata 2014-2020.

Opis poszczególnych inicjatyw zgłoszonych do konkursu można znależć na stronie łukowskiego LGD. O rozstrzygnięciu konkursu wspomniano również w TVP3 w programie Panorama Lubelska:

https://lublin.tvp.pl/65621695/poznalismy-najciekawsze-inicjatywy-ziemi-lukowskiej