„Perspektywy” ogłosiły ranking najlepszych szkół średnich w Polsce. Wśród łukowskich szkół najlepiej wypadło IV Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II oraz technikum działające w Zespole Szkół nr 3 im. Wł. St. Reymonta.

W rankingu  liceów, IV LO im. Jana Pawła II uplasowało się na 19. miejscu w województwie lubelskim. Na 21. miejscu sklasyfikowano I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Łukowie. Dało to odpowiednio 416 i 486 miejsce w Polsce. „Medyk” i „Kościuszko” otrzymały w tym roku tytuły „Srebrnej Szkoły”. Najlepsze w województwie lubelskim od wielu lat I LO im. S. Staszica w Lublinie, wyprzedziło w tym roku lubelskie prywatne LO im. Królowej Jadwigi. Nasze szkoły zostały wyprzedzone jeszcze przez licea z Zamościa, Dęblina, Białej Podlaskiej, Chełma czy Puław.

W Rankingu Techników na siódmym miejscu w województwie i 90. w Polsce uplasował się Zespół Szkół nr 3 im. Wł. St. Reymonta i otrzymał odznakę „Złotej Szkoły”.

W rankingu techników znalazły się również Zespół Szkół nr 2 im. A. Świętochowskiego, który w województwie zajął 48 miejsce, Zespół Szkół w Stoczku Łukowskim, który znalazł się na 50 miejscu w województwie oraz Zespół Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza, który uplasował się w naszym województwie na 51 miejscu. Na Lubelszczyźnie najlepszym technikum ponownie uznane zostało Technikum Elektroniczne w Lublinie.