Przed nami ostatni weekend przed Świętami Bożego Narodzenia. W sobotę 17 grudnia mieszkańcy Łukowa spotkają się na „Wigilii z Orkiestrą”, a  w niedzielę 18 grudnia na Jarmarku Bożonarodzeniowym oraz Koncercie Kolęd i Słodkich Serc. W niedzielę odbędzie się też dzień otwarty w Centrum Promocji Drewna w Nadleśnictwie Łuków.

„Wigilia z Orkiestrą” rozpocznie się o godzinie 17.00. W programie koncert kolęd oraz degustacja świątecznych potraw przygotowanych przez łukowskich seniorów. Miejscem spotkania będzie Plac Solidarności i Wolności. W tym samy miejscu w niedzielę 18 grudnia odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy, który rozpocznie się o godzinie 10.00.

W niedzielę w godzinach od 12.00 do 15.00 będzie też można wybrać się na dzień otwarty do Centrum Promocji Drewna, które znajduje się na terenie wiaty edukacyjnej Ostoja”, tuż obok leśniczówki Jata w Żdżarach.

Natomiast o godzinie 18.00 w hali Szkoły Podstawowej nr 1  rozpocznie się Koncert Kolęd i Słodkich Serc. Wystąpi na nim łukowska orkiestra pod batutą Tadeusza Bochmana oraz wokaliści Fabryki Piosenki. Gwiazdami koncertu będą Alicja Majewska, Olga Bończyk, Łukasz Zagrobelny
i Włodzimierz Korcz, którzy wystąpią z programem „Gwiazdo świeć, kolędo leć!”. Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na rzecz Wojtka Jonczyka, który zmaga się z nowotworem.

Podczas koncertu wręczone zostaną Łukowskie Złote Niedźwiedzie.