Blisko 80 uczniów z I LO im. T. Kościuszki w Łukowie wzięło udział w trzech konkursach wiedzy: z fizyki, chemii i historii. Odbywały się one w listopadzie. Zwycięzców poznaliśmy 7 grudnia.

Pierwszy konkurs „Fizyka jest jasna!” obejmował swoim zakresem zagadnienia z różnych działów na poziomie rozszerzonym. Jego laureatami zostali: Jakub Harasimik, Mikołaj Czerniec i Marcin Janaszek.

Kolejny był konkurs „Historia jest jasna!”. Jego tematyka obejmowała wydarzenia z XIX i XX wieku też na poziomie rozszerzonym. W tym konkursie zwyciężyli: Natalia Miedzińska, Jakub Aniszewski i Klaudia Osiak.

Na trzecim konkursie „Chemia jest jasna” uczniowie musieli rozwiązać m.in. zadania teoretyczne odwołujące się do eksperymentów chemicznych. Konkurs wygrali Weronika Salamończyk, Zuzanna Płudowska, Mateusz Mazurek i Paweł Gonczarewicz.

Za przygotowanie zadań odpowiadał zespół wolontariuszy – nauczycieli I Liceum Ogólnokształcącego
im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie: Katarzyna Mrozowska (fizyka), Michał Mojski (historia), Agnieszka Rybka (chemia), Małgorzata Zielonka (chemia). Przedsięwzięcia edukacyjne stanowią część projektu „To już jasne! – młodzi poznają świat nauki”, realizowanego przez Hufiec ZHP Łuków im. Bohaterów Ziemi Łukowskiej we współpracy ze szkołą, a którego partnerem jest Fundacja PZU.