Dobiegły końca rozgrywane w Sokołowie Podlaskim, Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików w podnoszeniu ciężarów. Impreza zakończyła się sukces reprezentantów Olimpijczyka Łuków, którzy wywalczyli dwa tytuły mistrzowskie. Andżelika Młynarczyk zwyciężyła w kategorii wagowej do 49 kg oraz była trzecia w klasyfikacji OPEN (bez podziału na kat. wagowe). Błażej Borkowski był niepokonany w kat. do 61 kg, a w klasyfikacji OPEN zajął 5 miejsce.

Na mistrzostwach wystartowała jeszcze czworo podopiecznych trenera Roberta Dołęgi. Alicja Strzałek zajęła 6 miejsce w kat. 76 kg, a Piotr Zachoszcz był siódmy w kat. do 67 kg. Ponadto debiutanci Krystian Śledź i Rafał Łobejko zajęli kolejno 16 i 13 miejsca w swoich kategoriach wagowych.

Olimpijczyk Łuków na 57 startujących klubów został sklasyfikowany na 13 m., a lubelskie zajęło 2 m. w zestawieniu województw. Łukowski klub wywalczył w tych zawodach cenne punkty do współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzież i ma już ich 33 (w zeszłym roku zgromadził 30 pkt ).