Wojtek, synek policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie, potrzebuje pomocy. Cztery lata temu chłopiec przeszedł trudną walkę o życie na oddziale onkologicznym i wtedy zwyciężył. Dzisiaj 8-latek ponownie musi toczyć „wojnę”. Na jego drodze ponownie stanął wróg: nowotwór. Nadzieją na życie i zdrowie chłopca jest dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych szczepionka. Jej koszt oraz koszty kontynuacji leczenia w USA to około 1,5 mln zł. Łukowscy mundurowi chcą pomóc koleżance w zebraniu i proszą też innych o wsparcie.

Wojtek już w wieku 4 lat przeszedł trudną walkę o życie na oddziale onkologicznym w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Zwyciężył. Jednak radość rodziców nie trwała długo. Dzisiaj 8-letni chłopiec ponownie musi toczyć „wojnę”. Jego przeciwnikiem jest neuroblastoma, złośliwy nowotwór współczulnego układu nerwowego, zabójca dzieci.

Obecnie po wielu operacjach i zabiegach Wojtek ma podawaną intensywną chemioterapię, która powoduje bardzo liczne powikłania. Konieczne jest przetaczanie krwi, płytek krwi, podawanie kroplówek. Bez tego jego organizm nie może już funkcjonować. To dla niego policjanci łukowskiej komendy uczestniczyli we wrześniu w akcji krwiodawstwa zorganizowanej przez Klub HDK „ Ostoja” w Łukowie.

Przed chłopcem jeszcze długa walka: kolejna operacja, chemia, radioterapia i immunoterapia. Rodzice chłopca robią wszystko, żeby ulżyć jego cierpieniu, uwolnić go od tego śmiertelnego zagrożenia, jakim jest neuroblastoma. Po zakończonym leczeniu w Polsce jest jeszcze możliwość otrzymania nowoczesnej szczepionki chroniącej dzieci przed wznową. Ta dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych szczepionka to nadzieja na życie i zdrowie 8-latka. Niestety jej koszt jest ogromny. Policjanci chcą pomóc swojej koleżance i zachęcają do tego innych. Pomóc można poprzez wpłaty na stronie: https://www.siepomaga.pl/wojtus-jonczyk.

Celem zbiórki jest zakup szczepionki i leczenie chłopca w Stanach Zjednoczonych.