Siostra Janina Mateusiak zginęła w wypadku autokaru jadącego do Medjugorie w dniu 6 sierpnia. Prosimy o modlitwę za jej dusze, a także o powrót do zdrowia siostry Urszuli, siostry Emmanueli oraz wszystkich poszkodowanych- czytamy w komunikacie Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu.

  Siostra Janina pochodziła z Łukowa w diecezji siedleckiej. Pełniła posługę w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie. W latach 2010-14 nauczała religii w Zespole Szkół nr 2 im. A. Świętochowskiego w Łukowie.

„Ceniona przez nauczycieli i lubiana przez uczniów wnosiła w szkolną codzienność ciepło, serdeczność i nieustanny optymizm” – mówi dyrektor ZS2 Krzysztof Okliński.

„Zmagała się z przewlekłą chorobą, ale jakby na przekór niej była zawsze uśmiechnięta, życzliwa, pełna ciepła, znana z ciętego języka i poczucia humoru. Często spędzała długi czas twarzą w twarz z Panem Jezusem podczas adoracji” – czytamy na stronie diecezji radomskiej.

  Do wypadku polskiego autokaru doszło w sobotę ok. godz. 5.40 na autostradzie A4, na północ od Zagrzebia. Autobus zjechał z drogi i wpadł do rowu przy autostradzie — przekazała policja. Zginęło 13 osób, a 31 zostało rannych