Piłkarze ŁKS Orlęta Łuków zremisowali 1:1 na wyjeździe z Gryfem Gmina Zamość w ostatniej kolejce grupy spadkowej hummel IV ligi.

Bramkę dla Orląt zdobył w 41 minucie Rafał Jaworski. Gospodarze odpowiedzieli trafieniem w 75 minucie.

Swój mecz przegrał dotychczasowy lider tabeli, Lewart Lubartów. Dzięki temu Orlęta Łuków na zakończenie sezonu zajęli pierwsze miejsce w grupie spadkowej i tym samym wywalczyli utrzymanie w hummel IV lidze.

Podopieczni Dariusza Solnicy i Macieja Sygi pierwszą część sezonu skończyli na 9. miejscu (7 zwycięstw, 2 remisy i 13 porażek). To spowodowało, że trafili do grupy spadkowej i w drugiej części sezonu walczyli o utrzymanie. Początek zmagań o utrzymanie nie zapowiadał dobrej gry Orląt. W pierwszym spotkaniu grupy spadkowej łukowianie tylko zremisowali na własnym boisku z outsiderem ligi, Bratem Siennica Nadolna.

Ponadto piłkarze Orląt słabo zaprezentowali się w meczu z przedostatnią drużyną ligi, Igrosem Krasnobród i ten mecz zremisowali. Wynik ten został jednak zweryfikowany jako walkower dla łukowskiej drużyny z powodu występu nieuprawionego zawodnika w barwach Igrosu. I wtedy nastąpił przełom. W następnych meczach grupy spadkowej gra Orląt wyglądała zdecydowanie lepiej. Zaliczyli oni serię siedmiu kolejnych spotkań z kompletem punktów.

Orlęta Łuków zajęły ostatecznie 13. miejsce w IV lidze. Pierwsze miejsce i awans do III ligi uzyskała Lublinianka Lublin. Do ligi okręgowej spadnie prawdopodobnie siedem drużyn, w tym m.in. Hetman Zamość i Włodawianka Włodawa.