Przed nami finał najstarszego i najbardziej prestiżowego konkursu piękności w Polsce – MISS POLONIA. Tym razem gala odbędzie się 27 maja we Włocławku. W wyborach bierze udział 20 przepięknych kandydatek z całej Polski. Jedną z nich jest Katarzyna Stolarczyk, reprezentantka Ziemi Łukowskiej.

  Spośród 20 najpiękniejszych dziewczyn z całego kraju, które dostały się do finału Miss Polonia, jest Katarzyna Stolarczyk z Józefowa w gminie Stanin. 21-latka obecnie studiuje na III roku kosmetologii w Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia w Warszawie oraz odbywa praktyki studenckie w łukowskim salonie kosmetycznym „Kosmedica”. Do podstawówki i gimnazjum chodziła w Staninie. Później uczyła się w IV LO im. Jana Pawła II w Łukowie.

„Wzięcie udziału w konkursie Miss Polonia było moim marzeniem. Co roku śledziłam zmagania finalistek, a do zgłoszenia w konkursie zachęcali mnie bliscy. Moja decyzja była dosyć spontaniczna, nie sądziłam, że uda mi się zajść tak daleko.” – mówi Kasia Stolarczyk i dodaje: „Uważam, że wszystkie kandydatki zasługują na tytuł Miss Polonia. Jeżeli miałabym podać powód, przez który to ja powinnam zostać Miss, byłaby to na pewno szczerość- zawsze mówię to co czuje. Jestem również bardzo wrażliwa, a to cecha której brakuje na świecie. Uważam, że mam w sobie dużo empatii dla drugiego człowieka. Jestem też pełna optymizmu, wstydliwa oraz … często rozkojarzona.”

Transmisja z gali finałowej Miss Polonia w TVP2 27 maja o godz. 20:40.