W Galerii PROwizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Justyny Majewskiej. To malarka, ilustratorka i graficzka, która urodziła się w Łukowie. Otwarcie wystawy odbędzie się w piątek 6 maja o godzinie 18:00.

  Justyna Majewska to malarka, ilustratorka i graficzka. Urodziła się w Łukowie. Naukę kontynuowała w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu i Lublinie. Studiowała w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Grafiki w zakresie projektowania graficznego u prof. Leszka Hołdanowicza. Nauki malarstwa pobierała u prof. Teresy Pągowskiej, prof. Eugeniusza Markowskiego i Stanisława Poznańskiego. W 1979 roku uzyskała dyplom z wyróżnieniem. Po ukończeniu studiów uczestniczy w życiu artystycznym.

  Justyna Majewska od wielu lat współpracuje z różnymi wydawnictwami m. innymi z WSiP, Agencją Wydawniczą „Grafag”, Pruszyński i s-ska. Za ilustracje i opracowania graficzne podręczników szkolnych została uhonorowana licznymi nagrodami i wyróżnieniami w konkursie PTWK „Najpiękniejsza Książka Roku”. Maluje obrazy i bierze udział w plenerach malarskich. Miała wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych. Jej obrazy znajdują się w kolekcjach galerii, muzeów, urzędach i w zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą (Polska, Francja, Hiszpania, Słowenia, Szwecja, Holandia, Szwajcaria, Wielka Brytania, USA, Kanada, Japonia, Niemcy i Egipt).

  Artystka, której prace będziemy mogli oglądać w Galerii PROwizorium, pracowała w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Obecnie wykładowczyni w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie. W 2020 roku została stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za ilustracje do utworu Juliana Tuwima „Bal w operze”.