Policjanci poszukują świadków wypadku drogowego, do którego doszło na początku kwietnia w Łukowie na ulicy Wyszyńskiego. Z ustaleń wynika, że przechodząca po przejściu piesza została potrącona przez samochód osobowy, którego kierujący odprowadził pokrzywdzoną do kościoła, a później odjechał z miejsca zdarzenia.

  Do wypadku drogowego doszło 6 kwietnia przed godziną 6.00 w Łukowie na ulicy Wyszyńskiego. W tym czasie przechodząca po przejściu kobieta, idąca w kierunku kościoła pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego, została potrącona przez jadący od strony Radzynia Podlaskiego samochód osobowy. Kierujący autem po zdarzeniu pozostawił swój pojazd na jezdni w pobliżu przejścia dla pieszych. Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna zaopiekował się pokrzywdzoną kobietą, a gdy ta oświadczyła, że nie ma potrzeby interwencji medycznej odprowadził ją do kościoła na poranną mszę święta. Później mężczyzna powrócił do swego samochodu i odjechał w kierunku centrum miasta. Pokrzywdzona kobieta po mszy wróciła do domu i dopiero wtedy zaczęła odczuwać skutki potrącenia przez samochód. Po badaniach lekarskich okazało się, że doznała ona obrażeń ciała. Na szczęście urazy nie zagrażają jej życiu.

  Policja apeluje do świadków wypadku, w szczególności do osób, które w swoich autach mają zamontowane rejestratory jazdy i widziały stojący przez kilka minut na jezdni, w pobliżu kościoła, w rejonie przejścia dla pieszych samochód osobowy. Pojazd prawdopodobnie zwrócił uwagę innych użytkowników drogi, mógł częściowo blokować pas jezdni i utrudniać ruch innych samochodów.

  Osoby posiadające wiedzę na temat tego zdarzenia proszone są o kontakt z policjantem prowadzącym dochodzenie – telefon 47 814 72 70, lub najbliższą jednostką policji.