Niemiecka telewizja WDR wyemitowała program na temat pomocy mieszkańców niemieckiej gminy Verl dla Ukrainy. W filmie tym pokazano fragmenty materiału Master TV kiedy to do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w  Łazach przyjechały dary z Niemiec, które zostały przekazane na pomoc Ukraińcom walczącym z rosyjskim najeźdźcą. Dary zebrali mieszkańcy i strażacy OSP z Kaunitz oraz z Verl
w Nadrenii Północnej – Westfalii.

  Telewizja WDR to publiczny, regionalny nadawca radiowo-telewizyjny. Siedziba główna mieści się w Kolonii.  Program WDR adresowany jest przede wszystkim do mieszkańców Nadrenii Północnej – Westfalii, jednak dzięki niekodowanemu przekazowi dostępny jest również w innych regionach Niemiec i za granicą.

  Programy lokalne na antenie WDR emitowane są z miast: Akwizgran, Bielefeld, Bonn, Dortmund, Duisburg, Düsseldorf, Essen, Kolonia, Münster, Siegen i Wuppertal.

  Przypomnijmy: Trzy TIR-y wypełnione darami pojawiły się w Łazach  w niedzielny wieczór 6 marca. Przywiózł je właściciel firmy, z którą na co dzień współpracuje komendant łazowskich strażaków Andrzej Kopyść. Wśród darów są m.in. jedzenie dla dzieci i środki higieniczne oraz leki. Zebrano również
20 tys. euro, za które kupiono łóżka polowe, koce i wiele innych potrzebnych rzeczy. Część darów zostanie przewieziona bezpośrednio na granicę Polsko – Ukraińską. Transport zapewnili strażacy z Łazów, którzy koordynując akcją chcą by część zebranych rzeczy trafiła do Tomaszowa Lubelskiego, Przemyśla, Baranówki i Lwowa.