W sobotę 5 marca Klub Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej i Lubelski Okręgowy Związek Podnoszenia Ciężarów organizują XIII Memoriał Janusza Kowalczyka w podnoszeniu ciężarów. Zawody odbędą się w klubie Fitness BOX&TRX, ul. Żelechowska 22 w Łukowie. Początek o godzinie 10:30.

  Pierwszy memoriał Janusza Kowalczyka w podnoszeniu ciężarów w Łukowie został zorganizowany w 1999 r. przez nauczyciela i byłego zawodnika podnoszenia ciężarów, Mariusza Kiełczewskiego. Następnie w latach 2000 i 2001. Memoriał został reaktywowany w 2012 roku przez Roberta Dołęgę, wychowanka Janusza Kowalczyka.

   Zawody odbędą się w sobota, 5 marca od godz. 10.30 w klubie Fitness BOX&TRX, ul. Żelechowska 22 i potrwają do ok. godz. 19. Otwarcie zaplanowane jest na godz. 14.  Impreza została objęta honorowym patronatem Starosty Łukowskiego Dariusza Szustka i Wójta Gminy Łuków Mariusza Osiaka.

Przypomnienie sylwetki zasłużonego trenera. 
Janusz Kowalczyk urodził się w Łukowie 9 lipca 1949 roku, a zmarł 3 września 1998 roku w wieku 49 lat. Z zawodu był kolejarzem (adiunktem). Był też sztangistą i występował w kategorii muszej do 52 kg. Ale największe sukcesy święcił jako szkoleniowiec w KS „Orlęta” Łuków. Wychowawca dwóch pokoleń sportowców. Współpraca z trenerem Kazimierzem Olszewskim zaowocowała tym, że Orlęta Łuków dwa razy awansowały do II ligi. Janusz Kowalczyk jako instruktor podnoszenia ciężarów pracował też w Radoryżu Smolanym. Odznaczony złotą odznaką Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów.