32-letni ksiądz Sebastian M., pochodzący z gminy Krzywda, wykorzystał seksualnie kobietę – takie zarzuty postawiła mu Prokuratura Okręgowa w Siedlcach. Duchowny został aresztowany na trzy miesiące.

  Jak informuje Dziennik Wschodni, dowody zebrane w toku postępowania prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Siedlcach dostarczyły podstaw do przedstawienia księdzu Sebastianowi M. zarzutu kilkukrotnego doprowadzenia młodej kobiety do obcowania płciowego i do poddania się innym czynnościom seksualnym. Sprawę śledczy badali przez 3 lata. Do zarzucanych księdzu czynów miało dochodzić pomiędzy październikiem 2018 a lutym 2019 roku w Siedlcach. Podejrzany nie przyznał się do winy i złożył obszerne wyjaśnienia, jednak są one znacząco odmienne od ustaleń śledczych. Ksiądz Sebastiana M. trafił na 3 miesiące do aresztu.

  Sebastian M. pochodzi z gminy Krzywda w powiecie łukowskim. Święcenia kapłańskie przyjął w 2015 roku. Jako wikariusz pełnił posługę w parafii w Drelowie, a 2017 roku został przeniesiony do parafii w Łosicach. Od czerwca 2018 studiuje na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, a w łosickiej parafii jest rezydentem.

   Ks. Jacek Świątek, rzecznik prasowy kurii siedleckiej, tłumaczy, że „ksiądz pozostawał poza strukturami bezpośredniej pracy duszpasterskiej”. I dodaje: „Diecezja ze zrozumieniem przyjęła decyzję organów ścigania i deklaruje pełną współpracę w dochodzeniu. Po zakończeniu czynności procesowych podjęte zostaną wobec zatrzymanego księdza ewentualne działania w ramach procedur kanonicznych”.

   Duchownemu grozi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

fot. Dziennik Wschodni