Portal TVN24 Biznes podał, że Główny Inspektor Sanitarny  opublikował ostrzeżenie dotyczące partii tatara wołowego w 200-gramowych opakowaniach, który wyprodukowano w Zakładach Mięsnych w Łukowie. W produktach z numerem partii 3210312 i terminem przydatności do spożycia do 3 grudnia 2021 roku wykryto obecności bakterie Salmonella.

  Powiatowy Lekarz Weterynarii w Łukowie nakazał niezwłoczne rozpoczęcie wycofania produktu z rynku. Producent zadeklarował natychmiastowe zatrzymanie produkcji surowych wyrobów mięsnych, wykonanie dodatkowego mycia i dezynfekcji pomieszczeń produkcyjnych i maszyn, w tym dodatkowe zamgławianie środkiem dezynfekującym. Przed wznowieniem produkcji zostaną pobrane próby czystościowe. Firma z własnej inicjatywy zadeklarowała przeprowadzenie badań 10 kolejnych partii produkcyjnych na obecność salmonelli.

  Jak napisano w ostrzeżeniu, „spożycie żywności zanieczyszczonej Salmonella może prowadzić do choroby zwanej salmonellozą” i „Nie należy spożywać produktów z partii objętej komunikatem. W przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu wyżej wymienionego produktu, należy skontaktować się z lekarzem”.