W dniach 18 -23 września odbył się w Łukowie na kortach firmy Elbud Ogólnopolski Turniej Tenisa Ziemnego  „I Memoriał Tadeusza Glinkowskiego i Grzegorza Kruczka”. Turniej upamiętniał przedwcześnie zmarłych w tym roku łukowskich tenisistów. 

  W uroczystym otwarciu turnieju prócz tenisistów zaszczyciły swą obecnością  małżonki zmarłych.

  Turniej odbywał się pod egidą Polskiego Związku Tenisowego i był rozgrywany w dwóch kategoriach singlowych: mężczyźni powyżej 40 lat oraz mężczyźni powyżej 55 lat.

  W kategorii 40+ zwyciężył Karol Kusio z Kozienic pokonując łukowianina Jacka Adamkiewicza,  a w kategorii 55+ reprezentant Łukowa Artur Gałach zwyciężył po zaciętym meczu Dariusza Kowala z Siedlec 5:7 6:3 11:9.

  Organizator turnieju A. Gałach dziękuje wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację turnieju i zapewnia, że Memoriał na stałe zostanie wpisany w kalendarz turniejowy Polskiego Związku Tenisowego.

  Równolegle rozgrywany był także turniej deblowy Elbud Open. W rozgrywanym po raz 21. turnieju wzięło udział 16 par, z czego dwanaście z Łukowa. Gry rozpoczęły się w sobotę 18 września i  będą kontynuowane przez dwa tygodnie.

  Relacja z turnieju już wkrótce w Master TV.