Druhowie i druhny z Hufca ZHP Łuków im. Bohaterów Ziemi Łukowskiej spędzili dziesięć dni w Krzeczkowie
w województwie lubuskim. Obozowali w środku lasu nad jeziorem Niesłysz na Pojezierzu Łagowskim.

  Obóz odbywał się pod hasłem „Akademia Asa 021”. program wyjazdu przeniósł harcerzy w świat rywalizacji wywiadów i kontrwywiadów, szpiegów i agentów. Poznawali też przyrodę i historię Ziemi Lubuskiej. Odwiedzili Świebodzin, Łagów i Zieloną Górę, gdzie wzięli udział w zajęciach w Centrum Naukowym Keplera. Na zakończenie odwiedzili Berlin, gdzie m.in. zwiedzili interaktywne Muzeum Szpiegostwa.

  Letni obóz harcerski trwał do 3 do 13 sierpnia. Przygotowała go komenda w składzie: hm. Michał Mojski – komendant, phm. Magdalena Czerska-Sadło – zastępczyni komendanta, pwd. Nina Rosa, pwd. Michalina Barabaniec, pwd. Paulina Piłat – wychowawcy, David Manukyan i Krystian Manukyan – oboźni. Wszyscy pracowali jako wolontariusze.

  W obozie udział wzięli harcerze z Łukowa, Radzynia Podlaskiego, Białej Podlaskiej, Stoczka Łukowskiego. Ryżek i Starych Kobiałek. Wyjazd został wsparty finansowo przez władze samorządowe miast: Łukowa i Radzynia Podlaskiego, powiatu łukowskiego, powiatu radzyńskiego, Kuratorium Oświaty w Lublinie, firmę „Twój Świat. Ogrody Wertykalne” z Łukowa. Ponadto organizacja Dnia Ekonomii uzyskała pomoc Narodowego Banku Polskiego w ramach projektu „Być jak Eugeniusz Kwiatkowski – ekonomia jak z płatka”.