Zuchy z Hufca ZHP Łuków odwiedziły Roztocze. Od 16 do 19 lipca obozowały na biwaku „Wędrówki pełne frajdy”. Lipcowy weekend spędziły w Hucie Różanieckiej w województwie podkarpackim.

  Zuchy z Łukowa i Adamowa odwiedziły Zamość, a tam ogród zoologiczny i Stare Miasto. Bawiły się też w Wiosce Przygody „Frajda” w Bliżowie – Przemierzały szlaki Puszczy Solskiej i zawędrowały do Roztoczańskiego Parku Narodowego. Odwiedziły kompleks „Archipelag Roztocze-Park Żywiołów” w Budach koło Krasnobrodu, a ostatniego dnia udały się do Rudnika nad Sanem, gdzie w Centrum Wikliniarstwa poznawały tajniki wyplatania koszyków. Zuchy dotarły również do Sandomierza, w którym przeszły podziemną trasą turystyczną. Podczas biwaku zuchy zdobywały sprawność łazika i przyrodnika.

  Nad organizacją wyjazdu czuwała komenda w składzie: hm. Michał Mojski, pwd. Nina Dudzińska-Chruściel, pwd. Renata Niedziółka, Iwona Kołodziej, Natalia Reczek, która pracowała na zasadach wolontariatu. Wyjazd został dofinansowany ze środków samorządów: Łukowa, Adamowa i Powiatu Łukowskiego oraz przez firmę „Twój Świat. Ogrody Wertykalne” z Łukowa.