Z obrażeniami ciała odwieziono do szpitala 17-latka z Łukowa, który został potrącony przez samochód. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że nastolatek jadąc jednośladem zjechał z drogi dla pieszych i rowerzystów na przejście dla pieszych. Przejeżdżającego po przejściu rowerzystę, który prawdopodobnie słuchał przez słuchawki muzyki potrącił samochód.

We wtorek 13 czerwca łukowscy policjanci zostali powiadomieni o wypadku drogowym, do jakiego doszło na ulicy Międzyrzeckiej. Ze zgłoszenia wynikało, że w zdarzeniu brał udział rowerzysta. Mundurowi którzy przyjechali we wskazane miejsce dowiedzieli się, że kierujący jednośladem 17-latek z Łukowa został potrącony przez samochód marki Mercedes Vito, którym kierował 42-latek z gminy Łuków. Pokrzywdzony rowerzysta z miejsca wypadku został odwieziony do szpitala. Na szczęście okazało się, że urazy jakich doznał nie zagrażają jego życiu.

Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci z łukowskiej drogówki wstępnie ustalili, że bezpośrednio przed wypadkiem 17-latek jechał rowerem po drodze pieszo-rowerowej, skąd nagle, bardzo szybko zjechał na jezdnię. Z ich ustaleń wynika też, że młodzieniec zamierzał przejechać na drugą stronę jezdni po przejściu dla pieszych. Rowerzysta wjechał przed mercedesa, w chwilę po tym jak kierujący autem ruszył. Wcześniej kierujący mercedesem ustąpił pierwszeństwa przechodzącemu przez to przejście pieszemu. Pokrzywdzony 17-letni rowerzysta oświadczył między innymi policjantom, że przejeżdżał po przejściu dla pieszych „bo tak było szybciej”. Mundurowi ustalili także, że wpływ na zaistnienie wypadku mógł mieć fakt korzystania przez nastolatka ze słuchawek smartfona.

Teraz prowadzący postępowanie ustalą szczegóły i okoliczności wypadku, zapewne ustalą między innymi czy faktycznie nastolatek słuchał muzyki przez słuchawki smartfona, czy ewentualnie miało to wpływ na zaistnienie zdarzenia.

Przypominamy, że kierującemu pojazdem, a więc i rowerzyście, zabrania się jazdy wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych.