701 uczniów z ośmiu szkół średnich w powiecie łukowskim poznało już wyniki egzaminów maturalnych. Dla ogromnej większości wiadomości są dobre. Niestety dla 94 osób już nie. Większość z tych, którym się nie udało, będzie mogła poprawić maturę w sierpniu.

  Największa zdawalność w naszym powiecie była w IV LO im. Jana Pawła II i wyniosła 97,1%. Na 105 uczniów zdających egzaminy, matury nie zdało tylko trzech.

  Dobrymi wynikami egzaminów maturalnych mogą pochwalić się też uczniowie I LO im. T. Kościuszki. Zdawalność w ich szkole osiągnęła 96,2%. Na 239 uczniów, którzy podeszli do egzaminów maturalnych, nie zdało 9 osób.

  W pozostałych szkołach powiatu łukowskiego do egzaminów maturalnych podchodzili nie tylko licealiści, ale również uczniowie techników.

  W Zespole Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza zdawalność wyniosła 61,67%. Na 60 osób, które podeszły do egzaminów maturalnych, nie zdało 23. Najwięcej osób „poległo” na matematyce.

  W Zespole Szkół nr 2 im. A. Świętochowskiego egzamin pisało 30 uczniów. Maturę zdało 19 osób. Zdawalność wyniosła 63%.

  W Zespole Szkół nr 3 im. Wł. St. Reymonta do egzaminu podeszło 201 uczniów, z czego 87% pomyślnie zdało maturę (nie zdało 27 osób).

  W Zespole Szkół w Radoryżu Smolanym do egzaminów przystąpiło 36 uczniów, z czego nie zdało 13 osób.
  W Zespole Szkół w Adamowie zdawalność wyniosła 62,5%. Do egzaminu przystąpiło 16 uczniów, nie zdało 6.

  W Zespole Szkół w Stoczku Łukowskim maturę zdawało 14 uczniów. Dwóch z nich będzie miało poprawki w sierpniu.

  W tym roku egzaminy maturalne w kraju zdało 74,5 proc. uczniów. Blisko 18 proc. otrzymało prawo do poprawki, a 7,8 proc. egzaminu nie zdało. W województwie lubelskim maturę zdało średnio 73 proc. wszystkich uczniów.