Od 5 lipca na terenie powiatu łukowskiego będzie można zaszczepić się przeciw COVID-19 w specjalnym ambulansie. Pojawi się on przed urzędami gmin w Łukowie, Serokomli, Adamowie, Krzywdzie, Woli Mysłowskiej, Stoczku Łukowskim i Trzebieszowie. Każdy zainteresowany, mający powyżej 18 lat będzie mógł bez rejestracji zaszczepić się, jednodawkową szczepionką firmy Johnson&Johnson.

  Ambulans uruchomiony został przez Lubelski Urząd Wojewódzki w ramach akcji „Zadbaj o zdrowie”. Na podanie szczepionki w mobilnym ambulansie nie trzeba się wcześniej umawiać i rejestrować na konkretną godzinę. Można się zaszczepić dosłownie z marszu. Ważne aby mieć ze sobą dowód osobisty.

  Proces realizacji Narodowego Programu Szczepień za pośrednictwem „szczepieniobusa” rozpocznie się w powiecie łukowskim 5 lipca w Serokomli. Następnie ambulans pojawi się 6 lipca w Adamowie i Wojcieszkowie, 7 lipca w Krzywdzie i Staninie, 8 lipca w Woli Mysłowskiej, 9 lipca w Stoczku Łukowskim, 10 lipca w Łukowie, 11 lipca w Trzebieszowie.