Julia Osiak z ŁOK zdobyła wyróżnienie I stopnia na Ogólnopolskim Konkursie „Mówiąc wierszem” Jaworzno 2021. Julia to podopieczna Sławomira Żyłki.

  Na Ogólnopolski Konkurs Recytatorski „Mówiąc wierszem” nadeszło 59 zgłoszeń z całej Polski. Jury w kategorii dzieci 10 – 12 lat przyznało wyróżnienie I stopnia Julii Osiak z Łukowskiego Ośrodka Kultury.
Jury oceniło poziom konkursu jako bardzo wysoki. W większości zgłoszeń dobór repertuaru był dostosowany do wieku i możliwości dziecka. Zauważalna była równie wysoka kultura słowa. Gratulujemy Julii ogólnopolskiego sukcesu.

  Kacper Siwiak, recytator z ŁOK i podopieczny Sławomira Żyłki, zdobył drugie miejsce na przeglądzie „Kulturomaniak 2021”. Uznanie jury zdobyło jego wykonanie monodramu „Diabeł”.    

  XV Wojewódzki Przegląd Twórczości Artystycznej Kulturomaniak 2021 organizowało Gminne Centrum Kultury w Mrozach. Zmagania w kategorii teatr dziecięcy i młodzieżowy odbyły się w formie dwustopniowych eliminacji on-line. Do drugiego etapu zakwalifikowano 23 spektakle, w tym 9 młodzieżowych. Monodram „Diabeł” w wykonaniu Kacpra Siwiaka z ŁOK zakwalifikowano do finału, podczas którego jury przyznało Kacprowi drugie miejsce.