Prawie 1400 złotych mogła stracić 25-latka z gminy Adamów, która chciała sprzedać buty na popularnym portalu aukcyjnym. Okazało się, że kupującą była oszustka, która wysłała sprzedającej link do płatności.

  25-latka poinformowała mundurowych, że w ubiegłym tygodniu skontaktowała się z nią gdańszczanka, zainteresowana zakupem oferowanych do sprzedaży butów. Kupująca wykorzystując popularny komunikator internetowy zaoferowała 25-latce żądaną przez nią kwotę, proponując przy tym łatwy sposób płatności. Ten sposób miał zagwarantować natychmiastowe księgowanie środków na koncie bankowym sprzedającej. Po chwili 25-latka otrzymała od kupującej link do umówionej płatności. Nieświadoma podstępu młoda kobieta kliknęła w otrzymany link, a już po chwili otrzymała wiadomość z kodem do autoryzacji płatności. Na szczęście w tym samym czasie 25-latka otrzymała wiadomość sms ze swego banku, o zablokowaniu płatności na kwotę prawie 1400 złotych. Kwota ta wielokrotnie przewyższała wartość oferowanych przez nią do sprzedaży butów. Wówczas 25-latka zorientowała się, że oferta sprzedaży obuwia została wykorzystana do próby „przechwycenia” jej konta przez oszustów. Na szczęście system bankowy uniemożliwił wypłatę środków z konta młodej kobiety, która przytomnie natychmiast je zablokowała.

  Niestety oszuści  ciągle szukają potencjalnych ofiar. Wybierają je nie tylko wśród robiących zakupy w Internecie, ale i wśród sprzedających. Bez względu na to, w jakiej roli występujesz, zawsze musisz zachować ostrożność i stosować zasadę ograniczonego zaufania. Pamiętaj, żeby nie „klikać” w link niewiadomego pochodzenia, bądź przesłany przez nieznaną nam osobę i podawać danych z karty płatniczej. Przez nieuwagę oraz chęć szybkiej sprzedaży swoich rzeczy, możemy stracić oszczędności.