Jak ustaliła Telewizja Master w pustym budynku przy ulicy Siedleckiej nie będzie „Biedronki”. Ma tam być sklep „Action” holenderskiej sieci dyskontów przemysłowych. Będzie to pierwszy sklep tej sieci na terenie województwa lubelskiego.

  Po wielu latach działka, na której znajduje się pusty budynek nazywany powszechnie „straszącą Biedronką” zyskała dojazd do ulicy Siedleckiej. I jak mówi nam burmistrz Piotr Płudowski, otrzymał on już od właściciela tej nieruchomości informację, iż będzie się tam mieściła holenderska firmami prowadząca sieć dyskontów przemysłowych o nazwie „Action”. Otwarcie sklepu planowane jest na koniec czerwca.

  Holenderska firma „Action” ma 1771 sklepów w całej Europie. W Polsce pierwszy taki dyskont powstał w 2017 roku w Lesznie. Sieć sprzedaje 13 kategorii towarów: artykuły dekoracyjne, majsterkowanie („zrób to sam”), zabawki i rozrywka, artykuły papiernicze i hobbystyczne, multimedia, artykuły gospodarstwa domowego, produkty do wykorzystania w ogrodzie i plenerze, środki do prania i sprzątania, żywność i napoje, higiena osobista, artykuły zoologiczne, odzież oraz pościel.  Sklep „Action” w Łukowie będzie pierwszym takim dyskontem w województwie lubelskim.