Długą i krótką broń, a także amunicję znaleźli u 45-latka z gminy Adamów łukowscy kryminalni. Okazało się, że należący do koła łowieckiego myśliwy, nielegalną broń schował w pancernej szafie razem ze swoją zarejestrowaną bronią myśliwską. Dodatkowo policjanci w pobliżu posesji mężczyzny odnaleźli granat moździerzowy. Nielegalny arsenał i niewybuch już zostały zabezpieczone, a 45-latek zatrzymany.

  13 kwietnia łukowscy kryminalni dowiedzieli się, że mieszkający w gminie Adamów myśliwy, oprócz legalnie posiadanej broni palnej i amunicji, może też mieć nielegalne jednostki. Ustalenia policjantów potwierdziły się. Okazało się, że 45-latek w szafie pancernej obok swojej zarejestrowanej broni myśliwskiej miał też „nielegalną” dubeltówkę, karabin Mauser, cztery sztuki broni krótkiej oraz amunicję. Mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom, że kilkadziesiąt lat temu broń i amunicję dostał od nieżyjącego już dziadka i od tamtej pory, przez wiele lat była ona zakopana. Dopiero gdy kilka lat temu został myśliwym, amunicję i broń „po dziadku” schował w metalowej szafie pancernej razem ze swoim sztucerem i strzelbą.

  Przeszukując posesję 45-latka, a także jej okolice policjanci odnaleźli też leżący w pobliskich zaroślach granat moździerzowy. Mężczyzna mówił, że leżał on tam od kilku lat, że nikt go nie widział. Niewybuch zabezpieczyli saperzy, a nielegalną broń i amunicję zabezpieczyli łukowscy kryminalni. Policjanci zatrzymali też 45-latka. Teraz łukowscy policjanci ustalą, czy „nielegalna” broń i amunicja były wykorzystywane, i czy faktycznie są to „pamiątki po dziadku”. Za nielegalne posiadanie broni i amunicji grozi do 8 lat pozbawienia wolności.