W zmienionej formule i przy znacznie niższej frekwencji odbył się tegoroczny, VI Pieszy Rajd Powstańczy im. księdza Stanisława Brzóski. Piechurzy wyruszyli na trasę z Łukowa i Wiśniewa w piątkowy wieczór 22 stycznia, a wrócili do domów następnego dnia po północy.

  Na rajd wybrało się 40 osób, w tym trzy pięcioosobowe grupy z Wiśniewa i pięć z Łukowa. Ich wspólnym celem był pomnik księdza Stanisława Brzóski w Rezerwacie Jata. Piechurzy z Wiśniewa szli tradycyjną trasą z postojem m.in. przy „dębach powstańczych” w Lesie Mroczkowskim. Łukowskie grupy zebrały się na cmentarzu św. Rocha, gdzie przed wymarszem złożyły kwiaty i zapaliły znicze przy mogile 22 powstańców z 1863 roku.

  Uczestnicy rajdu spotkali się nocą przy pomniku księdza Brzóski w Jacie zaśpiewali hymn, odczytali apel pamięci, pomodlili się oraz zapalili znicze i złożyli kwiaty. Piechurzy z Wiśniewa wrócili do domów samochodami, natomiast piechurzy z Łukowa zakończyli rajd około 2.30 przy pomniku Pamięci Powstańców Łukowian na Placu Narutowicza. Wszyscy uczestnicy wyprawy otrzymali pamiątkowe medale.

  VI Pieszy Rajd Powstańczy im. ks. Stanisław  Brzóski zorganizowali: Koło Łuków Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Towarzystwo Przyrodniczo – Historyczne „Orlik”, Łukowskie Stowarzyszenie Rozwoju, gminy Łuków i Wiśniew oraz Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Siedleckiej w Siedlcach.