Od 1 stycznia 2021 roku będzie obowiązywał w Łukowie nowy harmonogram odbioru odpadów komunalnych. Zmiany dotyczą m.in. częstotliwości odbioru niektórych frakcji. Pojawi się też „nowy kalendarz” odbioru odpadów od mieszkańców domów jednorodzinnych.

  Dla niektórych mieszkańców zmienia się dzień odbioru odpadów, wprowadzono również dodatkowy odbiór dwóch frakcji. W okresie od kwietnia do października dwa razy odbierana będzie frakcja odpadów tworzyw sztucznych i metali. Wprowadzano też dodatkowy termin na odbiór popiołu.

  System gospodarowania odpadami kosztuje coraz więcej. Od 1 stycznia ponownie wzrastają ceny za składowanie odpadów w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Adamkach. Drożej niż planowano będzie też kosztował w przyszłym roku odbiór i transport odpadów. Będzie to kwota 3,7 mln zł. To zadanie będzie w Łukowie realizowało Przedsiębiorstwo Usług i Inżynierii Komunalnej.

  Jak mówi burmistrz Piotr Płudowski w 2020 roku do systemu gospodarowania odpadami „dołożono” milion złotych. Szacuje się, że w przyszłym roku – jeżeli nie zmienią się stawki opłaty śmieciowej – będzie trzeba dołożyć około 3 milionów złotych. Zgody na zaciągniecie kredytu w tej wysokości, aby pokryć straty, udzielili już radni Rady Miasta.