Gminny Ośrodek Kultury w Łukowie rozstrzygnął jesienny konkurs plastyczny. W zabawie, która odbywała się on-line, wzięło udział 93 autorów z 22 miejscowości, którzy przesłali 136 prac.

  Było w tej grupie 40 propozycji jesiennych bukietów na stół, 51 wyklejanek z liści oraz 45 stworków i ludków leśnych. W każdej kategorii jury przyznało po jednej nagrodzie i bonie wartości 200 złotych oraz jednym wyróżnieniu i 100-złotowym bonie.

  Nagrodę za bukiet otrzyma Maria Bryzek z Nowej Gręzówki, a na wyróżnienie zasłużyła Lena Przeździak z Biard. Najładniejszą wyklejankę wykonał Marcel Włoczewski z Gręzówki Kolonii, a wyróżnienie w tej kategorii otrzyma Aleksandra Bącik z Gołaszyna. Nagroda za leśne stworki trafi do Zuzanny Osińskiej z Gołaszyna, a wyróżnienie przypadło Mikołajowi Skoczylasowi z Biard.

  W związku z tym, że wszystkie prace były ciekawe, a zainteresowanie konkursem było duże, spośród pozostałych propozycji wylosowano 10 dodatkowych nagród w postaci przytulanek, wykonanych ręcznie przez Katarzynę Bednarczyk z Gręzówki. Otrzymają je: grupy „Smerfy” i „Jagódki” z Przedszkola Terapeutycznego „Dzwoneczek” w Łazach, Alicja Karwowska ze Świdrów, Adam Pakuła z Biard, Kamil Krasuski z Ryżek, Antonina Koper z Nowej Gręzówki, Oliwia Dybciak z Gręzówki, Laura Włoczewska z Klimek, Nadia Zalewska z miejscowości Rzymy Rzymki i Aleksandra Szczygieł z Nowej Gręzówki.

Kolejną okazją do wykazania się zdolnościami plastycznymi będzie internetowy konkurs bożonarodzeniowy, który GOK w Łukowie ma ogłosić w najbliższych dniach.