Mimo trwającej pandemii, i w tym roku społeczność Zespołu Szkół nr 2 w Łukowie, nie przerywając trwającej od ponad 20 lat tradycji opieki nad Cmentarzem przy ul. Strzelniczej, w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości oddała hołd żołnierzom poległym w I wojnie światowej i wojnie polsko-bolszewickiej, w ramach której rozegrała się Bitwa Warszawska, której 100 rocznica przypada w tym roku.

  Długoletnia pielęgnacja Cmentarza wojskowego i wojennego przy ul. Strzelniczej oraz starania o przywrócenie należytego mu miejsca w świadomości żyjących nie ogranicza się do okolicznościowego palenia zniczy czy posprzątania żołnierskich kwater raz do roku z okazji 1 Listopada. Przede wszystkim to okazja do wykazania się współczesnym patriotyzmem i jest to jedno z wielu działań podejmowanych przez ZS nr 2 w związku z realizowanym od wielu lat w szkole programem patriotyczno-obywatelskim.

  Kolejne przedsięwzięcia realizowane w ramach programu to: ,, BIEG 1920” – bieg pamięci ofiar wojny polsko- bolszewickiej i Bitwy Warszawskiej 1920 roku,  który odbył się z inicjatywy p. Damiana Zawadzkiego oraz akcja ,,W ZS 2 patrioci na 102″, która polega na upamiętnieniu 102 rocznicy odzyskania niepodległości  przez wykonanie 102 razy jednego z czterech ćwiczeń gimnastycznych. Na podsumowanie podjętych działań zaplanowano on-line ogólnoszkolny konkurs wiedzy ,,Obroniona Niepodległość”.