Kacper Beczek z Zespołu Szkół nr 3 w Łukowie odpowiedział poprawnie na 30 pytań w teście „Poznaj Swoje Miasto”. Tegoroczny test, zorganizowany w ramach projektu „Patriotyzm na co dzień – Łuków 2020”, odbywał się on-line.

  W Teście Wiedzy z Historii Łukowa wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i średnich. Za zadanie mieli odpowiedzieć na pytania dotyczące m.in. królewskiego przywileju pozwalającego wznieść ratusz w Łukowie oraz takich osób jak działacz PCK Michał Studziński, kaznodzieja Franciszek Salezy Jezierski czy kompozytor Franciszek Maklakiewicz. Test najlepiej napisali uczniowie ZS nr 3.

  Kacper Beczek odpowiedział poprawnie na wszystkie 30 pytań. Drugie miejsce z wynikiem 29 na 30 poprawnych odpowiedzi zdobył Jakub Kryczka, a na trzecim miejscu uplasował się Robert Zawadzki, który udzielił 27 poprawnych odpowiedzi.

Test Wiedzy z Historii Łukowa „Poznaj Swoje Miasto” zorganizowany by w tym roku w ramach projektu „Patriotyzm na co dzień – Łuków 2020”. Realizują go wspólnie Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Sienkiewicza w Łukowie, Stowarzyszenie Alternatywa dla Łukowa oraz Hufiec ZHP Łuków.

   Wyniki Testu wiedzy online z historii Łukowa „Poznaj Swoje miasto”:

Kacper Beczek – 30 pkt.

Jakub Kryczka – 29 pkt.

Robert Zawadzki – 27 pkt.

Mateusz Buczek – 23 pkt.

Dominik Łaguń – 23 pkt.

Mateusz Łucjan – 22 pkt.

Sebastian Zborowski – 16 pkt.

Bartosz Rzymowski – 16 pkt.

Mateusz Matejko – 16  pkt.

Nikodem Janaszek – 15 pkt.

Gabriel Żyłka – 15 pkt.

Pozostałe osoby – mniej niż 15 punktów.